Moją gościnie jest Ewa Stec, Eksperta od well-bingu i komunikacji, osoba która wie co to dobrostan i autorka happy news, które ukazują się co piątek i jest to jeden z powodów dla których warto Ewą obserwować na Linkedinie. 

W tym odcinku rozmawiałyśmy między innymi o 5 zainteresowaniach, hobby jakie warto mieć. Tutaj znajdziesz tylko skrót, w podcaście jest znacznie więcej przykładów.

✨ Nauka – nie musisz kończyć ciągle nowych podyplomówek, ale możesz czytać książki, które czegoś cię nauczą, możesz subskrybować ciekawe newslettery (przykłady masz niżej), uczuć się języków obcych. Jest wiele ciekawych kursów na YouTubie, Udemy, czy w Strefie Kursów.

✨ Kreatywność – to nie tak, że kolorować mogą tylko dzieci. Co lubisz robić dla przyjemności? Gotować nowe potrawy? Malować, robić garnki z gliny? Rób to, co daje ci szczęście. nie myśl o tym, że „żadna ze mnie artystka”. Jeśli czujesz się szczęśliw_a, to rób to.

✨ Praca – najlepiej mieć taką, w której czujesz, że się realizujesz. Nie zawsze jest to jednak możliwe. A może jakiś wolontariat? To daje naprawdę niezły zastrzyk szczęścia. Zerknij, może znajdziesz coś dla siebie: https://ochotnicy.waw.pl

✨ Sport – w zdrowym ciele zdrowy duch, jak to mówią. Nasza codzienność to przeważnie godziny spędzone przed komputerem, spotkania, „kole”. Koniecznie trzeba w tym znaleźć czas dla siebie – dla sportu. Bo to akurat coś, co procentuje i chociaż się nam nie chce, bo zimno, ciemno, jesteśmy zmęczeni po pracy, to po kilku minutach endorfiny nam to zrekompensują. Więc tenis, rower, siłownia, bieganie – znajdź coś dla siebie. A to ma jeszcze jeden plus: można posłuchać ulubionej muzyki, audiobooków czy podcastów. No i ja osobiście najlepsze pomysły mam mniej więcej na 4-5 kilometrze biegu.

✨ Mental i nastawienie. W mental treningu chodzi o rozwijanie świadomości. Natomiast świadomość błędu jest ważna po to, by móc wytworzyć świadomość silnych stron. Ja dorzucam jeszcze być dobr_ą dla innych, a także chwalić ludzi. Ja korzystam do tego celu z takiej aplikacji Headspace i zaczynam się przekonywać do tej formy „robienia czegoś dla siebie”, chociaż skupianie się na oddechu przez kilka minut, jest dla mnie sporym wyzwaniem.

A może Ty Czytelniczko, Czytelniku dołożysz coś od siebie?

Rozkład jazdy:

01:00 dobrostan testowany na sobie

04:00 postanowienia noworoczne czyli jeśli chcesz zmienić swoje życie zrób to teraz i nie czekaj do 1 stycznia

06:30 łatwiej jest zacząć coś robić czy przestać? Co mówią badania

09:00 jak wytrzymać w swoim postanowieniu

16:30 Podsumowanie roku 

26:15 Przeformatowanie wartości 

35:00 5 zainteresowań które warto mieć w życiu

Linki:

To może Ci się przydać:

Wodny kotek 

Goal Meter: cele, nawyki, zadania

Headspace

Burza w mózgu

Well HR

Listy z Mandragory 

Roślinna moc

Medytacja w ruchu

Uwaga! Bardzo ważny BONUS! Jeśli masz tak, jak większość ludzi i wydaje Ci, że Twoja twórczość na początku jest beznadziejna i daleko od ideału, nie załamuj się. Bez tego pierwszego kroku i tego doświadczenia nie dojdziesz do perfekcji. Ćwicz i nie wstydź się tego co było na początku. Ewa podzieliła się wizerunkiem swojej pierwszej maskotki i tej sprzed kilku dni :)

Te odcinki mogą Cię zainteresować

2023-01-04T13:47:17+01:00

Zostaw komentarz

Tytuł

Przejdź do góry