Tęczowa prasówka to zbiór artykułów o tematyce LGBT+, inkluzywnym i włączającym środowisku pracy, społeczeństwie, kulturze, sztuce i wszystkim tym, co warto przeczytać, żeby wiedzieć więcej, by być dobrym_ą sojusznikiem i sojuszniczką.

✅ Historyczne poparcie dla tęczowych rodzin. Stajemy się otwarci, gdy wiemy, że takie rodziny istnieją

Prawie połowa Polek i Polaków chciałaby równych praw dla par jednopłciowych wychowujących wspólnie dziecko. Dlaczego więc przez lata słupki poparcia dla „adopcji dzieci przez pary homoseksualne” nie chciały drgnąć? Może problem tkwi w pytaniu, które fałszuje rzeczywistość?

✅ Skąd się bierze nieheteronormatywność? Prof. Jacek Kubiak: Nauka obala kolejne mity

„Dzisiaj w nauce uważa się, że nie ma ostrego podziału na płeć męską i żeńską. Podobnie jak orientacja, tak samo płeć jest cechą wielogenową i ma charakter ciągłego spektrum. Większość osób w populacji to mężczyźni i kobiety, ale są też osoby pomiędzy” – mówi prof. Jacek Kubiak

✅ O osobach transpłciowych: fakty, badania, pojęcia, pytania i odpowiedzi. Dla Kaczyńskiego i nie tylko

Czym jest płeć? Kim jest mężczyzna, a kim kobieta? Coraz większa widoczność postulatów osób transpłciowych sprawiła, że temat wielopłaszczyznowości płci stał się tematem publicznym. Przybliżę tę tematykę i z pozycji trans kobiety odpowiadam na zarzuty o negowanie biologii

✅ „Do wpół do szóstej byłem mężczyzną, teraz jestem kobietą”. Kaczyński rechocze, osoby transpłciowe cierpią

Pokazujemy, na czym polega okrutny system uzgadniania płci, w którym trzeba pozwać własnych rodziców. Przedstawiamy statystyki depresji i myśli samobójczych osób transpłciowych, z których kpi prezes PiS.

✅ Liczba wzmianek o LGBT+ w mediach wzrosła o ponad 200% – TVP Info dopiero na czwartym miejscu

Czerwiec to dla społeczności LGBT+ “Miesiąc Dumy”, co widać także w polskich mediach audiowizualnych. W stosunku do maja br. liczba wzmianek o LGBT+ w audycjach radiowych i telewizyjnych wzrosła o ponad 200% – informuje Fundacja Basta.